Kompetentne

SZKOLENIA PIERWSZEJ POMOCY dla Twojej firmy!

Pierwsza pomoc w szkole

Niezbędna umiejętność nauczycieli i innych pracowników placówek oświatowych

Poniższe statystyki powinny dać do myślenia każdemu dyrektorowi placówki oświatowo-wychowawczej. Co roku w szkołach dochodzi do około 70 000 wypadków – w większości niegroźnych, ale niestety kilkadziesiąt z nich kończy się śmiercią ucznia. Szkoła, przedszkole czy żłobek w teorii powinny gwarantować dzieciom maksimum bezpieczeństwa, jednak w praktyce bardzo trudno jest całkowicie wyeliminować niebezpieczne sytuacje. Dzieci należą do grupy osób najbardziej zagrożonych wypadkami, stąd tak wielką rolę odgrywają szkolenia z udzielania pierwszej pomocy dla pracowników placówek oświatowych.

Staltur oferuje Państwu profesjonalne szkolenie, którego program został ściśle dopasowany do realiów pracy w szkołach, przedszkolach i żłobkach. Nasi eksperci kładą akcent na zagrożenia występujące w tych placówkach oraz uczą, jak szybko i bezbłędnie udzielić pierwszej pomocy dziecku przed przyjazdem służb ratunkowych.

Dla kogo jest to szkolenie?

Szkolenie z udzielania pierwszej pomocy w szkole zostało przygotowane z myślą o nauczycielach, wychowawcach, pracownikach administracji, dyrekcji i innych osobach funkcyjnych pracujących na terenie dowolnej placówki oświatowo-wychowawczej – nie tylko szkoły, ale też przedszkola, żłobka, domu kultury, warsztatów zajęciowych, prywatnych szkół umiejętności itd.

To warto wiedzieć

Wiedza zdobyta podczas szkolenia może się bardzo przydać wychowawcom kolonijnym czy opiekunom wycieczek szkolnych.

Uczestnicy szkolenia poznają zasady udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu dziecku, bez względu na stopień doznanego urazu czy okoliczności wypadku. To bezcenna umiejętność, która pozwala opanować emocje w stresowej sytuacji i zabezpieczyć dziecko do czasu udzielenia mu fachowej pomocy medycznej.

Szkolenie z pierwszej pomocy w szkole to znakomity sposób nie tylko na zwiększenie bezpieczeństwa dzieci, ale także na zdobycie zaufania rodziców – jest to szczególnie istotne z punktu widzenia dyrektorów placówek opiekuńczo-wychowawczych, np. żłobków czy przedszkoli.

Jaki jest program szkolenia z pierwszej pomocy w szkole?

Szkolenie trwa od 6 do 8 godzin lekcyjnych. Obejmuje wszystkie zagadnienia z programu rozszerzonego szkolenia pierwszej pomocy uzupełnione o kwestie bezpośrednio dotyczące sytuacji, z jakimi mogą się zetknąć pracownicy placówek oświatowych.

Eksperci prowadzący nasze szkolenia przekazują wiedzę z zakresu m.in. opatrywania ran i zabezpieczania urazów, jakim najczęściej ulegają dzieci i młodzież. Uczestnicy dowiedzą się również, jak zareagować w sytuacji omdlenia, urazu głowy, zakrztuszenia, zadławienia, krwotoku, porażenia prądem, odmrożenia/oparzenia etc.

Szkolenie z udzielania pierwszej pomocy w szkole dla nauczycieli i innych pracowników jest naturalną inwestycją w kompetencje Państwa kadry. Już teraz zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z doradcami Staltur i ustalenia dogodnego dla Państwa terminu.

 

Napisz do nas

Klienci którzy nam zaufali

Związek Międzygminny ds. Ekologii w Żywcu
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Wieluniu
A-TEX sp. z o.o.
Firma Handlowo - Usługowa Podwika Krzysztof
Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim
P.P.H.U. BAGDAD Krzanowski Tadeusz
NZOZ Centrum Rehabilitacji IMPRIMIS s.c. w Nowym Sączu
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Nowym Targu
Gmina Chełmiec
Aqa Centrum Chełmiec
GOSP Chełmiec
Gminna Biblioteka Publiczna w Chełmcu
Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu
Gmina Brzyska
GOPS Brzyska
Szkoła Podstawowa w Barcicach
Bank Spółdzielczy w Nowym Sączu
Nadleśnictwo Stary Sącz
Nadleśnictwo Nawojowa
Uzdrowisko Busko Zdrój
Bahlsen Polska
Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu
Senatorium Nad Kryniczanką
Myślenickie Zakłady Odzieżowe
Vip Security System
Czarnopiński
GOPS Ciężkowice
Alfa - Ośrodek Szkolenia Zawodowego
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
Aldi
SPOŁEM
Osiedle Gorzków w Nowym Sączu