Kompetentne

SZKOLENIA PIERWSZEJ POMOCY dla Twojej firmy!

Pierwsza pomoc w wypadkach drogowych

Nie tylko dla kierowców zawodowych

Z danych statystycznych wynika, że co roku na drogach naszego kraju dochodzi do ponad 30 000 wypadków, w których ginie blisko 3000 osób, a ponad 35 000 zostaje rannych. Eksperci od bezpieczeństwa drogowego są zgodni, że wielu tragedii można byłoby uniknąć, gdyby każdy kierowca potrafił udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej ofiarom wypadków. Z tym niestety bywa różnie.

Staltur zaprasza na szkolenie z udzielania pierwszej pomocy w wypadkach drogowych, które stanowi doskonałą inwestycję w kompetencje kierowców firmowych, a także osób prywatnych poruszających się po drogach własnymi samochodami.

Dlaczego warto zainwestować w to szkolenie?

Pomimo diametralnej poprawy stanu infrastruktury, nasz kraj posiada wiele wymagających i niebezpiecznych do jazdy dróg. To powoduje prawdopodobieństwo wystepowania dużej liczby wypadków śmiertelnych, które w dużej części są rezultatem niedostatecznego poziomu wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Większość z nas zetknęła się z tymi zasadami podczas kursu na prawo jazdy, jednak badania pokazują, że zaledwie 33% kierowców nie miałoby żadnych obaw przed udzieleniem pomocy poszkodowanym w wypadku.

To warto wiedzieć

Średni czas od momentu wezwania karetki do przyjazdy zespołu ratowniczego na miejsce zdarzenia wynosi 8 minut w mieście oraz 15 minut poza miastem. Widać zatem, że życie rannych osób często jest w rękach świadków wypadku.

Komu polecamy to szkolenie?

Szkolenie jest przeznaczone przede wszystkim dla:

  • kierowców zawodowych, w tym prowadzących pojazdy ciężarowe i dostawcze,
  • kurierów,
  • dostawców jedzenia,
  • przedstawicieli handlowych,
  • szoferów,
  • zaopatrzeniowców.

Zapraszamy na nie także osoby, która dużo podróżują po kraju i chcą mieć pewność, że w chwili próby będzie można prawidłowo udzielić pomocy poszkodowanym.

Szkolenie trwa około 6-8 godzin lekcyjnych i obejmuje wszystkie zagadnienia z zakresu rozszerzonego szkolenia pierwszej pomocy, z położeniem akcentu na umiejętności niesienia pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych, w tym zaopatrywanie ran, układanie w pozycji bezpiecznej czy zabezpieczanie miejsca zdarzenia do czasu przyjazdu służb ratunkowych.

Już teraz zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z doradcami Staltur i umówienia terminu szkolenia z udzielania pierwszej pomocy w wypadkach drogowych. Możemy je zorganizować w dowolnym miejscu, również w Państwa zakładzie pracy, co jest bardzo komfortowe dla pracowników, a przy tym oszczędza sporo czasu.

 

Napisz do nas

Klienci którzy nam zaufali

Związek Międzygminny ds. Ekologii w Żywcu
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Wieluniu
A-TEX sp. z o.o.
Firma Handlowo - Usługowa Podwika Krzysztof
Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim
P.P.H.U. BAGDAD Krzanowski Tadeusz
NZOZ Centrum Rehabilitacji IMPRIMIS s.c. w Nowym Sączu
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Nowym Targu
Gmina Chełmiec
Aqa Centrum Chełmiec
GOSP Chełmiec
Gminna Biblioteka Publiczna w Chełmcu
Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu
Gmina Brzyska
GOPS Brzyska
Szkoła Podstawowa w Barcicach
Bank Spółdzielczy w Nowym Sączu
Nadleśnictwo Stary Sącz
Nadleśnictwo Nawojowa
Uzdrowisko Busko Zdrój
Bahlsen Polska
Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu
Senatorium Nad Kryniczanką
Myślenickie Zakłady Odzieżowe
Vip Security System
Czarnopiński
GOPS Ciężkowice
Alfa - Ośrodek Szkolenia Zawodowego
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
Aldi
SPOŁEM
Osiedle Gorzków w Nowym Sączu