Fachowa

OBSŁUGA PPOŻ dla Twojej firmy!

Ćwiczenia ewakuacji

Praktyka jest ważniejsza od teorii

Nawet najlepiej sporządzony plan ewakuacji niewiele pomoże, jeśli w kryzysowej sytuacji osoby przebywające w budynku stracą głowę i zapomną o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Tak właśnie działa stres, którego nie da się uniknąć w obliczu pożaru czy innego zagrożenia. Dlatego tak ważne jest, aby zapewnić pracownikom ćwiczenia z ewakuacji.

Staltur oferuje Państwu pomoc w zorganizowaniu okresowych ćwiczeń ewakuacji. Nasi eksperci przygotują pracowników do poradzenia sobie z kryzysową sytuacją, co w bezpośredni sposób zwiększy ich bezpieczeństwo oraz zminimalizuje ryzyko tragedii.

Dlaczego warto organizować ćwiczenia ewakuacji?

Takie ćwiczenia idealnie wpisują się w zasadę, że praktyka czyni mistrza. Nie da się dobrze opanować zasad ewakuacji z budynku bez wcześniejszego przećwiczenia tego procesu. Sama teoria znana z planu ewakuacji i instrukcji bezpieczeństwa pożarowego nie wystarczy, gdy w grę wchodzi stres i zwykły strach.

Ewakuacja musi zostać przeprowadzona w sposób metodyczny. Tylko wtedy można uniknąć paniki, która to sama w sobie stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia osób przebywających w budynku.

W ramach ćwiczeń ewakuacji zaznajamiamy pracowników z rozmieszczeniem przyrządów gaśniczych oraz ciągów ewakuacyjnych. Przypominamy im najważniejsze zasady, do jakich trzeba się stosować w razie wystąpienia pożaru czy innego zagrożenia. Przeprowadzamy również próbną ewakuację do miejsca zbiórki. Z doświadczenia wiemy, że podczas takich ćwiczeń ujawniają się najróżniejsze błędy i braki w wiedzy, które teraz mamy okazję skorygować.

Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu i skorzystania z oferty szkoleniowej Staltur. Nasi eksperci zorganizują i przeprowadzą ćwiczenia z ewakuacji dla Państwa pracowników na terenie zakładu pracy. Takie ćwiczenia warto organizować okresowo, zawsze pod okiem wykwalifikowanych specjalistów z zakresu PPOŻ.

 

Napisz do nas

Klienci którzy nam zaufali

Związek Międzygminny ds. Ekologii w Żywcu
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Wieluniu
A-TEX sp. z o.o.
Firma Handlowo - Usługowa Podwika Krzysztof
Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim
P.P.H.U. BAGDAD Krzanowski Tadeusz
NZOZ Centrum Rehabilitacji IMPRIMIS s.c. w Nowym Sączu
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Nowym Targu
Gmina Chełmiec
Aqa Centrum Chełmiec
GOSP Chełmiec
Gminna Biblioteka Publiczna w Chełmcu
Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu
Gmina Brzyska
GOPS Brzyska
Szkoła Podstawowa w Barcicach
Bank Spółdzielczy w Nowym Sączu
Nadleśnictwo Stary Sącz
Nadleśnictwo Nawojowa
Uzdrowisko Busko Zdrój
Bahlsen Polska
Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu
Senatorium Nad Kryniczanką
Myślenickie Zakłady Odzieżowe
Vip Security System
Czarnopiński
GOPS Ciężkowice
Alfa - Ośrodek Szkolenia Zawodowego
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
Aldi
SPOŁEM
Osiedle Gorzków w Nowym Sączu