Fachowa

OBSŁUGA PPOŻ dla Twojej firmy!

Plan ewakuacji

Liczy się szybka i metodyczna reakcja

W momencie wybuchu pożaru na terenie zakładu pracy bezwzględnie najważniejszą kwestią jest sprawne przeprowadzenie ewakuacji osób znajdujących się w budynku. Takie sytuacje trzeba przewidywać i przygotować na nie pracowników. Podstawowym obowiązkiem pracodawcy jest stworzenie planu ewakuacji, który będzie zgodny z instrukcją bezpieczeństwa pożarowego.

Przygotowanie planu ewakuacji należy powierzyć ekspertom z zakresu PPOŻ, którzy uwzględnią w nim warunki techniczne i architektoniczne, a także zadbają o najmniejsze szczegóły mające bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo ludzi. Zapraszamy do skorzystania z oferty Staltur.

Jakie cechy musi mieć dobry plan ewakuacji?

Przede wszystkim nie może to być plan uniwersalny, dlatego przestrzegamy przed kupowaniem gotowych planów w Internecie tylko po to, aby uniknąć mandatu w razie kontroli. Pamiętajmy, że celem stworzenia planu ewakuacji jest zapewnienie pracownikom i gościom maksymalnego poziomu bezpieczeństwa, co powinno mieć nadrzędne znaczenie dla pracodawcy.

Plan ewakuacji składa się z opisu wszelkich elementów budynku i wyposażenia wpływających na bezpieczeństwo pożarowe, jak również z graficznego przedstawienia dróg ewakuacyjnych. Bardzo ważnym etapem tworzenia planu jest rozmieszczenie tablic informacyjnych, które umożliwiają szybkie znalezienie ciągów komunikacyjnych przeznaczonych do ewakuowania się z budynku. Wskazujemy również miejsca zbiórek, wyjścia ewakuacyjne, lokalizację sprzętu gaśniczego i urządzeń przeciwpożarowych oraz kluczy potrzebnych do otwarcia dróg ewakuacyjnych.

To warto wiedzieć

Plan ewakuacji tworzy się na potrzeby nie tylko budynków firmowych, ale też budynków użyteczności publicznej, jak urzędy, szkoły, muzea, baseny, hotele etc.

Prawidłowo sporządzony plan ewakuacji powinien być umieszczony w ogólnodostępnych miejscach, co pozwala szybko się z nim zaznajomić i opanować stres w kryzysowej sytuacji, a następnie zacząć działać metodycznie zgodnie z informacjami zamieszczonymi w planie.

Eksperci Staltur sporządzą dla Państwa indywidualny plan ewakuacji, zgodnie z aktualnymi przepisami, a przede wszystkim z akcentem na zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa użytkowników budynku. Już teraz zapraszamy do bezpośredniego kontaktu - gwarantujemy krótkie terminy realizacji oraz konkurencyjne ceny planów ewakuacji.

 

Napisz do nas

Klienci którzy nam zaufali

Związek Międzygminny ds. Ekologii w Żywcu
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Wieluniu
A-TEX sp. z o.o.
Firma Handlowo - Usługowa Podwika Krzysztof
Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim
P.P.H.U. BAGDAD Krzanowski Tadeusz
NZOZ Centrum Rehabilitacji IMPRIMIS s.c. w Nowym Sączu
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Nowym Targu
Gmina Chełmiec
Aqa Centrum Chełmiec
GOSP Chełmiec
Gminna Biblioteka Publiczna w Chełmcu
Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu
Gmina Brzyska
GOPS Brzyska
Szkoła Podstawowa w Barcicach
Bank Spółdzielczy w Nowym Sączu
Nadleśnictwo Stary Sącz
Nadleśnictwo Nawojowa
Uzdrowisko Busko Zdrój
Bahlsen Polska
Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu
Senatorium Nad Kryniczanką
Myślenickie Zakłady Odzieżowe
Vip Security System
Czarnopiński
GOPS Ciężkowice
Alfa - Ośrodek Szkolenia Zawodowego
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
Aldi
SPOŁEM
Osiedle Gorzków w Nowym Sączu