Skuteczna

OBSŁUGA BHP dla Twojej firmy!

Szkolenia okresowe BHP

Najlepsza inwestycja w bezpieczeństwo pracowników

Okresowe szkolenia BHP mają na celu uzupełnienie, przypomnienie i usystematyzowanie podstawowych informacji z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Takie szkolenie musi odbyć każda zatrudniona osoba, natomiast obowiązek jego organizacji spoczywa na pracodawcy. To kluczowa materia w każdym przedsiębiorstwie, ponieważ poziom znajomości przepisów i zasad BHP ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo pracowników oraz powierzonych im narzędzi.

Specjaliści Staltur przeprowadzają szkolenia okresowe BHP dla pracowników firm prywatnych i państwowych działających w dowolnych branżach, jak również dla pracowników jednostek samorządowych oraz innych organizacji. Gwarantujemy najwyższy poziom merytoryczny szkoleń oraz ścisłe dopasowanie ich zakresu do specyfiki danego stanowiska.

Jak często należy odbyć szkolenie okresowe BHP?

Zgodnie z nazwą takie szkolenia są organizowane okresowo, co oznacza, że osoby zatrudnione muszą się im poddawać cyklicznie. Częstotliwość szkoleń jest już uzależniona od stanowiska, a dokładnie od rodzaju i warunków świadczonej pracy.

Dla przykładu poniżej podajemy, jak często muszą być organizowane szkolenia okresowe BHP dla pracowników na wybranych stanowiskach:

  • Pracownicy administracyjno-biurowi – raz na 6 lat.
  • Pracownicy zatrudnieni na stanowiskach robotniczych – raz na 3 lata.
  • Pracownicy zatrudnieni na stanowiskach robotniczych i wykonujący prace szczególnie niebezpieczne – raz na 1 rok.

To jest ważne!

Sam pracodawca musi poddawać się okresowemu szkoleniu BHP raz na 5 lat. Tak samo jest w przypadku innych osób kierujących pracownikami, jak brygadziści, mistrzowie, kierownicy etc.

Szkolenie, które może uratować zdrowie i życie

Okresowe szkolenia BHP dość często są traktowane po macoszemu. Nadal nie wszyscy pracodawcy oraz pracownicy zdają sobie sprawę z tego, że wiedza przekazywana w trakcie szkolenia znacząco zwiększa poziom bezpieczeństwa i komfortu pracy, co także przekłada się na lepszą produktywność. Najważniejsze jest natomiast to, aby pracownik potrafił rozpoznawać czynniki ryzyka oraz przeciwdziałać niebezpiecznym sytuacjom, nie narażając siebie lub innych na groźny w skutkach w wypadek, a pracodawcy na nieprzyjemne konsekwencje prawne.

Szkolenia okresowe BHP organizowane przez Staltur kładą nacisk na przekazywanie wiedzy w sposób atrakcyjny, zrozumiały i angażujący. Dzięki temu mogą mieć Państwo pewność, że realnie zwiększa się poziom bezpieczeństwa pracowników.

Okresowe szkolenia BHP organizujemy w dogodnym dla Państwa terminie oraz miejscu. Już teraz zapraszamy do bezpośredniego kontaktu.

 

Napisz do nas

Klienci którzy nam zaufali

Związek Międzygminny ds. Ekologii w Żywcu
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Wieluniu
A-TEX sp. z o.o.
Firma Handlowo - Usługowa Podwika Krzysztof
Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim
P.P.H.U. BAGDAD Krzanowski Tadeusz
NZOZ Centrum Rehabilitacji IMPRIMIS s.c. w Nowym Sączu
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Nowym Targu
Gmina Chełmiec
Aqa Centrum Chełmiec
GOSP Chełmiec
Gminna Biblioteka Publiczna w Chełmcu
Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu
Gmina Brzyska
GOPS Brzyska
Szkoła Podstawowa w Barcicach
Bank Spółdzielczy w Nowym Sączu
Nadleśnictwo Stary Sącz
Nadleśnictwo Nawojowa
Uzdrowisko Busko Zdrój
Bahlsen Polska
Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu
Senatorium Nad Kryniczanką
Myślenickie Zakłady Odzieżowe
Vip Security System
Czarnopiński
GOPS Ciężkowice
Alfa - Ośrodek Szkolenia Zawodowego
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
Aldi
SPOŁEM
Osiedle Gorzków w Nowym Sączu