Skuteczna

OBSŁUGA BHP dla Twojej firmy!

Wypadki przy pracy

Profesjonalne wsparcie w trudnej sytuacji

W Polsce dochodzi do około 80 tysięcy wypadków przy pracy rocznie. Oznacza to, że codziennie wypadkowi ulega ponad 200 zatrudnionych osób. Każdy wypadek jest bardzo kłopotliwy dla pracodawcy, nawet jeśli nie wynika bezpośrednio z zaniedbań w zakresie BHP. Podstawowym obowiązkiem pracodawcy po otrzymaniu informacji o wypadku jest opracowanie dokumentacji wypadkowej BHP. To trudne zadanie, zwłaszcza dla osoby niemającej w tym doświadczenia.

Eksperci Staltur są do Państwa dyspozycji. Sporządzimy dokumentację powypadkową, jak również zweryfikujemy treść już opracowanej dokumentacji, aby tym samym uchronić Państwa przed poważnymi konsekwencjami prawnymi i uciążliwymi procedurami ze strony organów kontrolnych. Nasze wsparcie kierujemy zarówno do firm prywatnych, jak i państwowych oraz innych organizacji.

Wypadki przy pracy a obowiązki pracodawców

Artykuł 234 § 2 Kodeksu pracy mówi wyraźnie, że pracodawca jest zobowiązany do niezwłocznego poinformowania właściwego okręgowego inspektora pracy oraz prokuratora o wypadku śmiertelnym, ciężkim lub zbiorowym, do którego doszło przy pracy. Taki sam obowiązek dotyczy wypadków z ww. skutkiem, które miały związek z wykonywaną pracą i mogą zostać uznane za wypadek przy pracy.

W chwili potwierdzenia wypadku pracodawca musi zachować zimną krew, o co w takich warunkach niełatwo. Udziela się tutaj silny stres, trudno jest zebrać myśli, a tym bardziej dopilnować przestrzegania wszystkich przepisów, w tym rzetelnego sporządzenia dokumentacji powypadkowej. To z kolei grozi określonymi konsekwencjami dla pracodawcy, czego można uniknąć decydując się na skorzystanie z pomocy specjalistów z zakresu BHP.

To jest ważne!

Zespół powypadkowy powołany przez pracodawcę ma 14 dni na sporządzenie dokumentacji powypadkowej. Należy więc niezwłocznie przejść do jej opracowywania.

Uniknąć błędów i nie narazić się na problemy

Staltur oferuje Państwu eksperckie wsparcie na etapie sporządzania dokumentacji powypadkowej. Nasi specjaliści dokładnie przeanalizują okoliczności zdarzenia oraz wdrożą niezbędne procedury, tym samym chroniąc interesy klienta (pracodawcy) oraz poszkodowanego pracownika (sporządzona dokumentacja jest m.in. podstawą do ubiegania się o odszkodowanie z tytułu ubezpieczenia).

Jeśli zaczęli już Państwo sporządzać dokumentację powypadkową, ale mają wątpliwości, czy spełnia ona wszystkie wymogi formalnoprawne, to zaoferujemy jej weryfikację i ewentualne uzupełnienie/korektę.

Już teraz zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z doradcami Staltur.

Napisz do nas

Klienci którzy nam zaufali

Związek Międzygminny ds. Ekologii w Żywcu
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Wieluniu
A-TEX sp. z o.o.
Firma Handlowo - Usługowa Podwika Krzysztof
Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim
P.P.H.U. BAGDAD Krzanowski Tadeusz
NZOZ Centrum Rehabilitacji IMPRIMIS s.c. w Nowym Sączu
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Nowym Targu
Gmina Chełmiec
Aqa Centrum Chełmiec
GOSP Chełmiec
Gminna Biblioteka Publiczna w Chełmcu
Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu
Gmina Brzyska
GOPS Brzyska
Szkoła Podstawowa w Barcicach
Bank Spółdzielczy w Nowym Sączu
Nadleśnictwo Stary Sącz
Nadleśnictwo Nawojowa
Uzdrowisko Busko Zdrój
Bahlsen Polska
Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu
Senatorium Nad Kryniczanką